HERBATA JEST NAPOJEM KRÓLÓW

Herbata jest znana ludziom prawie od 2000 lat, ale jej historia na terenie Europy jest o wiele krótsza. Po raz pierwszy herbata została przywieziona do Europy Zachodniej przez żeglarzy portugalskich w 1517 roku, jednak poza granice małej Portugalii nie dotarła.«Utknęła» bowiem na całe stulecie w tym kraju, gdzie była spożywana jedynie na dworze królewskim. W 1610 roku Holenderzy po raz wtory ponowili probę zapoznania Europy z herbatą, ale i tym razem napój ten ponownie nie rozpowszechnil się poza granice wąskiego kręgu patrycjuszy amsterdamskich i antwerpijskich.
Dopiero w 1664 roku Kompania Ost-Indyjska /Oost-Indische/ przysłała w prezencie królowi angielskiemu jako niezmierną rzadkość dwa funty (906 g) herbaty odkupionej od Holendrów. Fakt ten zbiegł sę z pojawieniem w Anglii nowej księznej, Katarzyny Braganza, która «wniosła» swojemu małzonkowi Karolowi II w charakterze posagu, oprócz miasta indyjskiego Bombaj, równiez zwyczaj picia herbaty.
Ale dopiero na początku XVIII wieku herbata przestała być nadwornym napojem i zaczęła rozpowszechniać się wśród drobnej szlachty i kupiectwa. Od połowy XVIII wieku herbata, jako «napój królów angielskich», rozpoczyna swój zwycięski pochód po krajach Europy.

Strona główna
Cechy herbaty  CHELTON
Herbata czarna w opakowaniach kartonowych
Cennik
Herbata czarna wielkolistna w blaszanych opakowaniach
Herbata z jaśminem czarna i zielona herbata w blaszanych opakowaniach
Herbata czarna i zielona herbata w saszetkach
Jak się z nami skontaktować
Herbata zielona Gun Powder oraz czarna herbata Earl Grey Herbata zielona z jaśminem, płatkami lotosu i róży w opakowaniach kartonowych Herbata zielona z jaśminem, płatkami lotosu i róży w blaszanych opakowaniach oraz w saszetkach Trasa dojazdu

Copyright © 2003 CHELTON TEA COLLECTION.  All rights reserved.